בדיקת ביטוחים

בדיקת ביטוחים

רובנו חיים את חיינו מבלי לחשוב שאולי ישנם כספים שמגיעים לנו מטעם החוק. בין אם יש לנו דירה או רכב, חשוב לבצע בדיקת ביטוחים כדי לוודא שאין סכומי כסף שאנו זכאים להם, כדאי לנצל את הכסף ששוכב חסר תועלת. כי מי יודע, אולי זה בדיוק הסכום הדרוש לנו כדי לכסות את המינוס בבנק.

מדוע כדאי לבצע בדיקת ביטוחים ?

מומלץ לבדוק באמצעותם של אנשי מקצוע לאילו ביטוחים אתם זכאים. בדיקת ביטוחים פשוטה למדיי תעזור לכם להבין מהן הפוליסות המצויות ברשותכם ואיזה סכום אתם משלמים עבורן, למנוע מצב של כפל ביטוחים, לחסוך בעלויות החודשיות במידת הצורך, לבצע התאמה מרבית של הפוליסות לכם ולבני המשפחה ולקבל כיסוי מלא על כל צרה שלא תבוא.

איך מאתרים חסכונות?

חלק מהתהליך של בדיקת ביטוחים כולל גם איתור של חסכונות אבודים. אלו בעצם כספים שאין לכם מעקב עליהם, וקיימים כמה סוגים:

  • חסכונות או חשבונות בלתי פעילים בבנק – חשבונות או חסכונות אשר עברו מעל 10 חודשים מאז שבעל החשבון נתן הוראה כלשהי לגביהם.
  • חסכון פנסיוני בלתי פעיל – כספים שהפקיד המבוטח כשכיר או כעצמאי בקרנות פנסיה, ביטוחי חיים, קרנות השתלמות או קופות גמל.
  • כספי ירושה – סכומי כסף המגיעים לכם במסגרת הירושה מקרוב משפחה שעבר מן העולם. הכספים כוללים חסכונות, ביטוחי חיים או חשבונות בנק.

מתי איבדתם את המעקב על הכספים?

לפני שאתם פונים לבדיקת ביטוחים או בדיקת כפל ביטוחים, נסו לברר עם עצמכם מדוע איבדתם את המעקב על הכסף. יכולות להיות לכך כמה סיבות: ייתכן שהחלפתם מקום עבודה ופתחתם תכנית חיסכון חדשה, ייתכן שקרוב משפחה שלכם הוריש לכם כסף ללא ידיעתכם, החלפתם את הבנק שבו מנוהלים הכספים שלכם, ייתכן שמסיבה כלשהי חסר לכם דיווח על חסכון מסוים מטעם העבודה או שאיבדתם את המידע עליו. בכל מקרה, ניתן לאתר כספים אבודים על ידי פנייה למסלקה הפנסיונית, שימוש במנוע לבדיקה של ביטוחים או בדיקה מחודשת של תלושי השכר.

על מנת לעשות בדיקה מקיפה ומקצועית תוכלו לפנות אל סוכן הביטוח גלעד גרנדש.

מאמרים נוספים :