ביטוח אלמנטרי

ביטוח אלמנטרי

ביטוח דירה ביטוח דירה מאפשר שקט נפשי במקרים רבים בהם דירתך ותכולתה הינם רכושך היקר ביותר ועל כן חשוב להגן עליהם ולבטחם.

ביטוח דירה מורכב ביסודו משלושה אלמנטיים מרכזיים:

 • ביטוח תכולה - המונח בית הוא בור ללא תחתית מקבל משמעויות כאשר אנחנו משקיעים לאורך שנים בתכולת הדירה אך רבים נוטים לחשוב שתכולתם מוגנת. לאורך השנים אנשים מיגנו את בתיהם אך לא משנה כמה נמגן את בתינו תמיד יהיה סיכוי ולו הקלוש ביותר שהדירה תיפרץ ורכושנו ייגנב או יינזק. היבט נוסף בנוגע לביטוח תכולה הוא שחשוב להגן על רכושנו מפני סכנות נוספות כגון שריפות ודליקות שעלולות לפרוץ בדירה ולכלות אותה כלילי. לכן חשוב לקחת אחריות ולא לצאת מנקודת הנחה ש"לי זה לא יקרה". כאשר נרכשת פוליסה של ביטוח תכולה במקרה הצורך הסוכנות מוודא שישלח סוקר מטעם חברת הביטוח ללא עלות על מנת לאמוד בצורה מקצועית את התכולה כדי להימנע מסיטואציות ולהבטיח טיפול יעיל ומהיר בעת מקרה ביטוח.
 • ביטוח מבנה - ביתנו הינו מבצרנו אך הוא אינו חסין כפי שהיינו רוצים. מבנה הדירה חשוף לסכנות ואירועים שאינם צפויים. כיסוי לביטוח מבנה מגן מפני אירועים כגון: נזקי טבע ,רעידת אדמה, פיצוץ בלון גז, שריפה  ונזקי מים שנגרמו זנקי צנרת בדירה.
 • ביטוח צד ג' - האם חשבתם מה יקרה אם אורח שבא לבקר בדירתכם יקרה לו נזק גופני חמור? ביטוח צד ג' נועד לתת מענה ביטוחי לבעל הדירה במקרים בהם חלה פגיעה בתום לב לאורחים שמגיעים לדירה.

ביטוח צד ג בנוסף יגן עליכם בנזק הנגרם מהדירה שלכם  כגון: שריפה המתפשטת בבניין מגורים או הצפה של מים מהדירה שלכם. 

ביטוח רכב במדינת ישראל כל אדם שיש בבעלותו כלי רכב מנועי בן אם מסחרי\פרטי מחויב לפי פקודת רכב לרכוש ביטוח רכב על מנת לנהוג בו. אסור לאדם לנהוג ברכב ללא ביטוח חובה.

קיימים שני סוגי ביטוח רכב:

 • ביטוח חובה - כשמו כן הוא חובה, והוא מכסה כיסוי עבור הוצאות וטיפולים רפואיים שנגרמו בעקבות תאונת דרכים בלי קשר לשאלה מי אשם. ביטוח חובה כולל בתוכו כיסוי בגין אובדן כושר עבודה, נכות, נזקי גוף בחומרות שונות לרבות פציעות או מחלות פיזיות, נפשיות ואפילו מוות.
 • ביטוח מקיף - נקרא גם ביטוח רכוש אינו חובה על פי החוק וכולל שני סוגי ביטוח: הראשון, ביטוח עצמי- זהו ביטוח לנזקי רכוש שעלולים להיגרם לכלי הרכב לפי תנאי הפוליסה של החברה המבטחת. הביטוח אינו מכסה עלויות הנובעות מבלאי של חלקי חילוף אולם, תאונה שנגרמה בשל בלאי מכוסה במסגרת ביטוח מקיף. השני, ביטוח צד ג'- ביטוח אחריותו החוקית של בעל הרכז לנזקי רכב ורכוש של צד שלישי שנגרמו ע"י הרכב המבוטח (למשל רכב מבוטח שפגע ברכב אחר או ברכוש שאינו רכב).

ביטוח לעסק ולמשרד בראש ובראשונה ביטוח עסקים הוא כיסוי כלכלי לעסק שלך. ישנם סוגים שונים של ביטוחים לעסקים, החל מביטוח על הציוד, המבנה, נזקי שריפה ומים, אובדן הכנסות, ביטוח סייבר ועוד רבים. קיימים עסקים במגוון רחב של תחומים, חלקם נמצאים בחנויות פיזיות, חלקם מתנהלים במרחב הווירטואלי באמצעות אתרי אינטרנט או רשתות חברתיות, יש המוכרים מוצר ויש המוכרים שירות. כל בעל עסק חשוף לסיכונים שונים – החל באובדן ציוד ומידע עקב שריפה או פריצה, פגיעה בציוד האלקטרוני ותביעות אפשריות מצד ג', לדוגמא תביעות של עובדים שנפגעו או אף תביעות שהוגשו עקב רשלנות מקצועית. ההתמודדות הכלכלית הצפויה בעת מקרה ביטוח יכולה להיות משמעותית ולהשפיע עד לכדי מצב של פשיטת רגל של העסק. ביטוח עסק מטרתו העיקרית היא לכסות אתכם מפני צרות ונזקים מגוונים ויגרום לכך שהעסק לא יפשוט רגל או יאבד כסף רב. כדי שיהיה כיסוי איכותי נדרש לבצע התאמת צרכים בהתאם לסוג העסק, מיקומו, הערכת אומדן עלות ציוד ועוד משתנים נוספים שנבחנים בצורה קפדנית ללא פשרות.

ביטוח עסק כולל את התחומים הבאים

 • ביטוח מבנה.
 • ביטוח תכולה (מלאי).
 • ביטוח כל הסיכונים.
 • ביטוח אחריות כלפי צד ג'.
 • ביטוח חבות מעבידים.
 • ביטוח אחריות מקצועית.
 • ביטוח חבות המוצר.
 • ביטוח ציוד אלקטרוני ושחזור נתונים.
 • ביטוח אובדן הכנסה.
 • ביטוח שבר מכני.
 • ביטוח סחורה בהעברה.
 • ביטוח כספים בכספת ובהעברה.

ביטוח סייבר לעסקים בשנים האחרונות מתקפות סייבר על חברות וארגונים הופכת להיות שכיחה יותר. מתקפת סייבר וטומנות בתוכן סכנות לעסק כגון: שיבוש מערכות חשמל, סחיטה, חשיפה לסודות מסחריים ועוד. עסק אשר נמצא קורבן למתקפת סייבר עלול למצוא את עצמו בסכנה קיומית ובחוסר יכולת להתמודד אל מול הלא נודע. פוליסת סייבר מטרתה להעניק לך הגנה מפני נזקים לצד ג' ואובדן הכנסות לעסק בעת מקרה ביטוח.

ביטוח אחריות מקצועית 

ביטוח אחריות מקצועית הינו פוליסת ביטוח אשר מכסה בעל מקצוע חופשי במקרה בו מוגשת נגדו תביעה בגין נזק אשר נגרם על ידו (או מי מטעמו) לצד שלישי. בביטוח אחריות מקצועית המבוטח מגן על עצמו באם התרשל בתפקידו או ביצע טעות שקשורה לתפקידו, חברת הביטוח תכסה את הלקוח באם תוגש נגדו תביעה נזיקית לפי תקרה הקבועה בתנאי הפוליסה של החברה המבטחת. ביטוח אחריות מקצועית יכול להתאים לכל אדם העוסק במקצוע חופשי כגון רופא, עורך דין, מעצב פנים או כל מקצוע אחר הנושא אחריות כלפי אנשים.