ביטוח סיעודי

ביטוח סיעודי

ההזדקנות היא תהליך בלתי נמנע ובלתי נעים, כאשר מחלות הזקנה פוגעות בתפקוד היום יומי של האדם לשמן יש להפעיל ביטוח סיעודי. מחלה כמו אלצהיימר, למשל, עלולה לפגוע בכושר הדיבור של האדם, ביכולתו לאכול באופן עצמאי או לשלוט על הסוגרים. כשדבר מעין זה קורה, הופך האדם בניגוד לרצונו למעמסה על בני משפחתו וסביבתו הקרובה. לפיכך, כדי לעזור לבני המשפחה להתמודד עם המצב הבלתי רגיל, חשוב לדאוג לעשות ביטוח סיעודי על מנת לכסות את ההוצאות עבור שיקום החולה ולסייע לו בביצוע הפעולות שהיה רגיל לבצע ללא עזרה.

ביטוח סיעודי – מהם התנאים למימוש פוליסת הביטוח?

כדי לממש את הביטוח הסיעודי, אל בני משפחתו של האדם החולה להביא אישורים רפואיים המעידים על כך שהוא אינו מסוגל לבצע באופן עצמאי את הפעולות הבאות: אכילה, רחצה, שליטה בסוגרים, התלבשות או ניידות. כמו כן, החולה יהיה זכאי לממש את הביטוח אם יוגדר כתשוש נפש.

מהו תהליך ההצטרפות לביטוח סיעודי

את תהליך ההצטרפות קובע סוכן הביטוח שלכם או חברת הביטוח שבה אתם מבוטחים. על כל פנים, על מנת להבטיח את הביטוח הסיעודי ולזרז את כל העניינים המנהליים, יבקש הנציג מטעם סוכנויות הביטוח לחתום על המסמכים הרלוונטיים, למלא פרטים אישיים, לחתום על טופס אישור ויתור על סודיות וטפסים הכרחיים נוספים על מנת להצטרף לביטוח. כמו כן, חשוב לציין כי ביטוח בריאות שנעשה במסגרת אחת מקופות החולים תקף רק במסגרת הקופה שבה הוא נעשה, ולא ניתן להעביר אותו לקופה אחרת.

מה כדאי לבדוק כשבוחרים ביטוח סיעודי ?

ישנם כמה דגשים שמומלץ להתייחס אליהם כאשר באים לחתום על טפסי ביטוח סיעודי:

  • גובה התשלום – מהו הסכום החודשי שאתם עתידים לקבל במידה שאתם מחליטים לממש את הביטוח הסיעודי?
  • טווח שנים – לכמה זמן תקף הביטוח? במשך כמה שנים מתחייבת חברת הביטוח לשלם עבור השירותים הסיעודיים?
  • תקופת ההמתנה – במשך כמה זמן תצטרכו לחכות מהרגע שבו הגדירו אתכם כחולים סיעודיים ועד הרגע שבו תתחילו לקבל את הכספים מהביטוח?

מאמרים נוספים :