ביטוח רפואי

ביטוח רפואי

לכל אזרח בישראל ישנה זכאות לביטוח בריאות בסיסי באמצעות קופות החולים. ביטוח רפואי זה הניתן על ידי המדינה, מיועד למקרים של מחלות ופציעות מכמה סוגים, ומכסה באופן חלקי או מלא את ההוצאות הכרוכות בהם. עם זאת, במידה ואדם מעוניין להרחיב את הביטוח עבור דברים שאינם כלולים בו, הוא יכול לעשות זאת באופן פרטי דרך חברות הביטוח השונות.

מה כולל ביטוח רפואי ?

כל אדם יכול לרכוש לפי הבחירה האישית שלו, את הביטוח שיאפשר לו כיסוי וייתן לו מענה במקרים בהם יצטרך אותו. כאלו הם, למשל:

  1. מצבים סיעודיים- כשאדם נדרש לסיוע פיזי של אדם אחר, בתשלום, על מנת לתפקד.
  2. ניתוחים- כשחולה צריך לעבור ניתוחים יקרים במיוחד, לדוגמה ניתוחים מחוץ לישראל.
  3. טיפולי שיניים- טיפולים הכרוכים בהוצאות כלכליות גבוהות.
  4. נסיעות לחו"ל- בזמן שהות מחוץ לארץ, לכיסוי תאונות או הוצאות סביב מחלות.
  5. השלמה לביטוח הבסיסי- במקרה ואדם אכן מקבל כיסוי לחלק מההוצאות עבור הטיפול שהוא זקוק לו, הביטוח הרפואי הפרטי שרכש- ישלים את החלק החסר לצורך כיסוי מלא.

חשוב להבין כי כאשר רוכשים ביטוח בריאות, ניתן לעשות זאת במסגרת מסלולים שונים, אשר נבדלים הן בכיסוי שהם מעניקים במקרה הצורך, והן בהשקעה הכלכלית בביטוח עצמו- כלומר כמה כסף יצטרך האדם בפועל להפקיד לצורך קיום הביטוח.

כיצד להתאים את ביטוח רפואי באופן אישי ולפי הצרכים?

היקף הפוליסה והתחומים בהם היא עוסקת, צריכים להיות מותאמים למבוטח באופן ספציפי, על מנת לכסות מקרים בהם ייתכן ויזדקק לכיסוי של הביטוח, וכמו כן למנוע הוצאות מיותרות כאשר אין צורך בכך. אם אתם שוקלים לרכוש ביטוח רפואי, ומעוניינים לעשות זאת בסוכנות ביטוח אמינה שתיתן לכם שקט- קיבעו פגישה בהקדם בסוכנות הביטוח של גלעד גרנדש, ותקבלו את המידע המלא המגיע לכם.

מאמרים נוספים :