חיסכון פנסיוני

חיסכון פנסיוני

ההחלטה לחסוך כסף עבור הפנסיה העתידית היא אחת ההחלטות החשובות ביותר בחיי האדם. חיסכון פנסיוני לתת מענה כלכלי ליום שאחרי סיום העבודה כחוק, ולהבטיח בטחון כלכלי עוד בזמן שהאדם עובד. על פי חוק, חסכון פנסיוני ייחשב לאחד מ-3 המקרים הבאים: העובד צובר נקודות במסגרת הסכם פנסיה תקציבית, העובד חוסך באמצעות קרן ותיקה או קופת ביטוח ישנה. קיימים חוקים שונים לחלוקת כספי הפנסיה, בהתאם למצב שבו נתון האדם.

חיסכון פנסיוני – חלוקת כספים בין בני זוג פרודים

גם אם בני הזוג מחליטים לפרק את התא המשפחתי, על פי החוק כספי הפנסיה יחולקו בין שניהם. וכך, כספים שהצטברו בקופות גמל, ביטוח מנהלים, פוליסות ביטוח או קרנות פנסיה יחולקו בין בני הזוג הפרודים. אף על פי כן, בני הזוג אינם חייבים לפעול לפי חוק זה, אלא יוכלו לסכם ביניהם על חלוקת כספים המתאימה להם, או לבקש מבית הדין לענייני משפחה להכריע בנושא.

כיצד אפשר לבצע חיסכון פנסיוני ?

כל אחד יכול להצטרף לקרן פנסיה ולבצע חיסכון פנסיוני. ניתן לקבוע פגישה עם גרנדש גלעד – סוכן לביטוח בע"מ העוסק בכל הנושא של חסכון פנסיוני ולקבל מידע על הדרכים המגוונות לחיסכון: קרנות השתלמות, קרנות פנסיה או קופות גמל. לאחר שתסכמו על התכנית המתאימה לכם, תתבקשו לחתום על הטפסים הרלוונטיים כדי שיוכל לקדם את הטיפול בבקשתכם.

האם ניתן להעביר תכנית פנסיה?

קיימת אפשרות לשנות את התכנית הפנסיונית בהתאם לצורך, בין אם מדובר בקופת גמל, קרן השתלמות או קרן פנסיה. עם זאת, התהליך משתנה בין שכיר לעצמאי. אם מדובר בעובד שכיר, עליו לחתום על טופס לניכוי שכר שיספק המעסיק. אם העובד הוא עצמאי, יש צורך לספק לחברת הביטוח טופס הרשאה לחיוב חשבון בנק מטעם הבנק שממנו מנוהל החשבון לעסק. בנוסף, חשוב לציין כי עם שינוי בתכנית החיסכון או העברה של תכנית החיסכון, נשמרות זכויות הוותק של העובד.

מאמרים נוספים :