תכנון פיננסי

תכנון פיננסי

תכנון פיננסי הוא תחום ההולך ומתפתח עם השנים. מכיוון שניהול הכספים חשוב לכולנו כדי שנוכל להמשיך לעבוד, ללמוד, לעזור לילדנו ליהנות מהפירות שקצרנו בתקופת הפנסיה, אנו זקוקים למעין מאמן אישי אשר יעזור לנו בביצוע תכנון פיננסי החיוני להמשך קיומנו.

תחומי תכנון פיננסי

קיימים מספר תחומים השייכים לתכנון פיננסי:

  • ניהול נכסים – בחינה של כל נכסי הלקוח הקיימים והצעות נכונות לניהול הנכסים בצורה רווחית ומשתלמת.
  • תקציב המשפחה – הנחיית הלקוח כיצד לנהל את תזרים המזומנים שלו מבלי לפגוע באיכות החיים של משפחתו מצד אחד, ומבלי להגיע להוצאות כספיות מיותרות, מצד שני.
  • ניהול סיכונים – יצירת הגנה מפני מצבים מסוכנים בחיים כמו פגיעה פיזית או מחלות.
  • תכנון פרישה – איסוף נתונים על קרנות הפנסיה מהעבודות השונות ותכנון נכון של היציאה לפנסיה.
  • תכנון הירושה – עזרה בתכנון נכון של הירושה והעברה רווחית של הנכסים לצאצאים.

למי מתאים תכנון פיננסי

באופן כללי, תכנון פיננסי יכול להתאים לכל אדם המעוניין ללמוד כיצד לשפר את ההכנסות שלו ולנהל את הרכוש שיש ברשותו. גם אדם היודע לנהל את הכספים שברשותו בצורה נכונה, יכול להתייעץ מדי פעם עם מקצוען כדי לקבל טיפים לניהול ולשפר את ביצועיו. בנוסף, התכנון הפיננסי יכול לעזור לא רק לאנשים שאינם באים מהתחום הפיננסי, אלא גם למביני עניין אשר אין להם זמן להתעסק בעניינים כמו פנסיה, ביטוח, השקעות, מניות, חסכונות, התקציב הביתי, מיסוי או נדל"ן.

מהו ההבדל בין מתכנן ליועץ פיננסי?

בעוד היועץ הפיננסי עוסק בעיקר בהכנות לקראת פרישה וברווחים שיקבל המבוטח בפרישה עצמה, המתכנן הפיננסי עוסק בתחומים הנרחבים יותר של השגת מטרות פיננסיות באופן כללי ונוגע גם בתחומים כמו שוק ההון, הנכסים הפסיביים של האדם ואפיקי השקעה כדאיים. כמו כן, ניתן לומר שהיועץ הפיננסי והמתכנן הפיננסי משלימים זה את זה, כאשר כל אחד מהם עוסק בתחומו. על מנת לבצע תכנון פיננסי על ידי סוכן מקצועי ומנוסה פנו כעת אל גרנדש גלעד – סוכן לביטוח בע"מ.

מאמרים נוספים :